Tajemnica szkoły Powiększ do pełnego rozmiaru

Tajemnica szkoły

Valleby zostało zasypane fałszywymi banknotami.
Wiele wskazuje na to, że pieniądze produkowane są w szkole Lassego i Mai!
Żeby złapać winnego, konieczne jest nocne śledztwo i dużo sprytu w pozyskiwaniu odcisków palców.

Lasse i Maja przekonają się, że ich szkoła kryje niejedną tajemnicę…


tekst: Martin Widmark
ilustracje: Helena Willis
6+

Więcej szczegółów

28

4 dostępnych

22,90 zł

22,90 zł za szt

Kolejne tytuły serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai od kilku lat wybierane są książką roku przez szwedzkie Jury Dziecięce, czyli niemal 50 000 głosujących dzieci, a tym samym nie schodzą w Szwecji z list bestsellerów.

Akcja książek rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne.

Tajemnica szkoły to dziewiąta część serii – dotąd w Szwecji ukazało się 18 tytułów! Książki można czytać w dowolnej kolejności.

Książki świetnie nadają się dla dzieci, które właśnie zaczynają samodzielnie czytać. Duża czcionka, duża ilość charakterystycznych czarno-białych ilustracji oraz trzymająca w napięciu akcja sprawiają, że nawet najbardziej oporni mali czytelnicy czytają je z wypiekami na twarzach.

Polecamy również Brązową księgę oraz Srebrną księgę, które pełne są detektywistycznych łamigłówek, rebusów, zagadek i szyfrów – a wszystko w scenerii miasteczka Valleby i z udziałem bohaterów serii. Z kolei w Pamiętniku detektywa, który ukaże się niebawem, zbierać będzie można rysopisy i odciski palców kolegów i koleżanek!tłumaczenie: Barbara Gawryluk tytuł oryginału: Skolmysteriet język oryginału: szwedzki
wiek 6+
978-83-60963-85-2
Poznań 2010 data wydania 14/10 1
5 x 21,5 cm twarda oprawa
92 strony

Inne produkty w tej samej kategorii: ( 30 szt. )

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Projektowanie i tworzenie stron internetowych, strony www projektowanie i tworzenie stron internetowych - piotermen.com